reklam.com.tr 728x90 banner reklam Reklam.com.tr Reklam Alanı

Billboard Kiralama

Billboard reklam etkin ve ekonomik oldukları için firmalar tarafından çok tercih edilen reklam mecrasıdır. Araştırmalara göre bu araçları kullanan sektör sıralaması şöyledir; tekstil, banka, çikolata-şekerleme, gazete, TV, meşrubat, otomotiv, alışveriş-eğlence merkezleri, gıda şans oyunları, inşaat dekorasyon vb.

Bu tip araçlar günümüzde Türkiye’de açık hava reklamcılığında en çok kullanılan tanıtım ortamlarından birisidir.

Özellikle büyük şehirlerdekilerin sayısı yerel yönetimlerce belirlenmiş ve sınırlandırılmıştır. Hal böyle olunca bu araçların reklamları için rekabet söz konusudur. Yerel yönetimler tarafından büyük aracı firmalara ihale usulü verilen billboardlar, ajanslar aracılığıyla firmalara kiralanabilmektedir.

Ülkemizde birkaç firma tarafından billboardlar vb. açık hava mecraları kontrol edilmektedir. Örneğin başkentte, Ankara Büyükşehir Belediyesine ait otobüs duraklarındaki reklam tabelaları, metrodaki panolar, megalight ve citylight poster ve kule adı verilen reklam araçlarını işletme hakkını bir şirket elinde bulunduruyordu. Türk ve Alman ortaklığı olan ve 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren şirket ve billboard bayileri, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 37 ilde çalışmalarını yürütüyor. Şirket tarafından Ankara’da, 60 adet çift yüzlü ışıklı olanlar için 1 haftalık kira bedeli 19 bin 800 TL, 150 adet için 42 bin 750 YTL, 300 adet için de 81 bin YTL olarak belirlenmiş fakt bu fiyatlar promosyon dönemlerine bağlı değişebimektedir .

Etiketler:

Bu makale ile ilgili yazılar

Yazı ile ilgili yorumlar

 1. Hakan Ağustos 18th

  Comment Arrow

  Merhaba sizin reklamla illgili olan yazılarınızı okudum. Bulunduğum yer itibariyle bilboarda ihtiyacım var bunları ihale alanlara kiralıyormusnuz, nasıl ne şekil kullanıma açıyorsunuz. Bu konu da bilgilendirirseniz sevinirim.


 2. EFE ŞEKER Aralık 23rd

  Comment Arrow

  merhaba alışveriş merkezlerine ufak bilboard reklamları vermek istiyoruz
  bu konu hakkında tarafımızı bilgilendirirseniz seviniriz.


 3. ege günaydın Ocak 28th

  Comment Arrow

  Merhaba bn Ankara’da lise öğrencisiyim sevdiğim kıza billboarddan ilanı aşk etmek istiorum ilanımın 1 gün durması yeterlidir.Acaba bu konu için bna bir indirm yapabilir misiniz?


 4. mehmet yıldırım Mart 15th

  Comment Arrow

  Merhaba bn istanbul’da lise öğrencisiyim sevdiğim kıza billboarddan ilanı aşk etmek istiorum ilanımın 1 gün durması yeterlidir.Acaba bu konu için bna bir indirm yapabilir misiniz?


 5. fatih Nisan 4th

  Comment Arrow

  merhaba ben fatih ben sevgilimin dogum gününde bir gün bilbord kiralamak istiyorum kayseri meydana bana maliyeti ne olur bilgilendirirseniz memnun olurum.irtibat tlf gönderirseniz memnun olurum..


 6. cem Nisan 11th

  Comment Arrow

  merhaba ben istanbul maltepe meydanında billboard kiralamak yada 10*4 metre boyunda cadde üstüne afiş astırmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir bana maliyeti nedir teşekkür ederim


 7. dilara Nisan 30th

  Comment Arrow

  merhaba ben bakırkoye 1 gün veya 1 haftalık arkadasımın dogum gunu ıcın billboard kiralamak istiyorum,nasıl yapabılırım bılgı verırsenız sevınırım


 8. SELİN Mayıs 12th

  Comment Arrow

  Merhaba ben 2 arkadasımın dogum gunu ıcın uskudar-zeynep kamıl cıvarı olabılır 1-2 gunluk bilboard kiralamak istiyorum acil cevap rica ediyorum

Reklam.com.tr Ana Sayfa